Σάββατο 14 Μαΐου 2016

Αθλητές της Φλώρινας στο Ανοιχτό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Βετεράνων και Ανεξάρτητων

Στην Καβάλα έγινε το Σαββατοκύριακο 07 - 08 Μαΐου 2016, το 1ο Ανοικτό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος, βετεράνων και ανεξάρτητων αθλητών.

Συμμετείχαν συνολικά 80 αθλητές απ’ όλη την Βορ. Ελλάδα. Η διοργάνωση ήταν άψογη απ’ όλες τις απόψεις και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές.

Την Φλώρινα εκπροσώπησαν δύο αθλητές, ο Αλέξανδρος Σκλιας και ο Νικόλαος Δούης, οι οποίοι αγωνίστηκαν και στο διπλό.

Στο απλό (κατηγορία 40-49) ο Δούης έφθασε στον τελικό, όπου κατέλαβε την 2η θέση και ο Σκλιας, αποκλείστηκε στα νοκ-άουτ, αφού ατύχησε στην κλήρωση, πέφτοντας στον πρωταθλητή της κατηγορίας.

Στο διπλό, στην κατηγορία βετεράνων ανεξαρτήτου ηλικίας, το ζευγάρι Σκλιας-Δούης κατέλαβαν την 3η θέση.