Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

Πρώτος βαθμός για τον Ακρίτα Αχλάδας

Αυτό που έχασε την προηγούμενη αγωνιστική στις καθυστερήσεις πήρε σήμερα στο 90ο λεπτό ο Ακρίτας Αχλάδας. Η ομάδα της Φλώρινας, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, απέσπασε 3-3 στην έδρα του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, για την 3ην αγωνιστική του 3ου ομίλου του Περιφερειακού Πρωταθλήματος.
Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 25’, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Ακρίτας ισοφάρισε, ενώ στο 34΄ ο ΠΑΟΚ πήρε και πάλι προβάδισμα 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό στο τελευταίο του τέταρτο. Στο 75΄ο Ακρίτας ισοφάρισε και πάλι, όμως στο 85' ΠΑΟΚ προσπέρασε ξανά 3-2. Ώσπου στο 90’ ήρθε η τρίτη ισοφάριση και ο πρώτος φετινός βαθμός για τον Ακρίτα Αχλάδας.
Την επόμενη αγωνιστική ο Ακρίτας Αχλάδας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Κοζάνη (27/11, 15.00).