Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Μια ακόμα πρωτιά για τη Σταυρούλα Δήμκου

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στη Σπάθη, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Εφήβων – Νεανίδων (κάτω των 17 ετών) που έγινε στο Ο.Α.Κ.Α., κατέκτησε η πρωταθλήτρια Ελλάδος και χάλκινη παγκόσμια πρωταθλήτρια Σταυρούλα Δήμκου, νικώντας στον τελικό τη Χουρή της ΑΕΚ με 15-7, αποδεικνύοντας την αξία και τη δύναμη της μιας και προέρχονταν από τραυματισμό (26 συμμετέχουσες).
Οι υπόλοιποι αθλητές και αθλήτριες της ΓΕΦ πέτυχαν καλά πλασαρίσματα στους αγώνες, ενώ η Ελένη Δήμκου κατέλαβε την 15 θέση.
Στους εφήβους οι μικροί αθλητές πραγματοποίησαν ικανοποιητικές και ελπιδοφόρες εμφανίσεις. Ο Χατζόπουλος Πέτρος κατέλαβε την 11η θέση, ο Στέφανος Χατζόπουλος την 21η, ο Σιάλτσης Μιχάλης την 22η και ο Δήμκος Αθανάσιος την 24η θέση αφήνοντας άριστες εντυπώσεις σ’ ένα πλήθος 35 συμμετεχόντων αθλητών.