Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

Στους «8» του πανελλήνιου πρωταθλήματος το 3ο ΓΕΛ Φλώρινας

Ενώ στο 25΄ βρέθηκε να χάνει με 2 γκολ διαφορά, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να σκοράρει με τον Μιχάλη Ζέζο και να διατηρήσει το 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχαν κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Στο τέλος του παιχνιδιού (70′) έρχεται η δικαίωση για τους παίχτες και το σκορ διαμορφώνεται από τον Γιώργο Κυρκόπουλο στο τελικό 2-2.
Στην διαδικασία των πέναλτυ και μετά απο πολύ αγωνία το τελικό αποτέλεσμα γράφει 5-6 υπέρ του 3 ΓΕΛ Φλώρινας.
Να σημειωθεί οτι για πρώτη φορά σχολική ομάδα του νομού Φλώρινας κατορθώνει να φτάσει στην συγκεκριμένη θέση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος λυκείων.
O επόμενος αντίπαλος είναι το Αριστοτέλειο Θεσσαλονίκης πιθανον στην Μελίκη Ημαθίας την Πέμπτη 5 Μαρτίου.